چاپ سابلیمیشن

بعد از گسترش روند چاپ و اضافه شدن علاقه مردم برای داشتن چاپ های اختصاصی روی لوازم مصرفی مانند لیوان های سرامیکی، پازل، تیشرت، انواع لباس، شال، روسری ، تندیس ، اسکیت برد و غیره و مورد مهم تک بودن این نوع سفارشات یا حتی تیراژهای پایین مثل ده عدد باعث شد روشی مقرون به صرفه و اقتصادی برای فرایند چاپ ایجاد شود که به آن چاپ سابلیمیشن می گوییم.

چاپ سابلیمیشن چیست؟

حتما ویدیویی هایی با عنوان چاپ روی لیوان سرامیکی در منزل و یا چاپ روی تیشرت با اتو را دیده اید این نوع از چاپ ها دقیقا بر مبنای روش انجام سابلیمیشن انجام می شوند.

دقیقا درست است و برای انجام سابلیمیشن کافیست چند وسیله داشته باشید تا به راحتی بتوانید تجربه این کار را به دست آورید درصورت تمایل به خرید ملزومات چاپ سابلیمیشن می توانید با ما تماس بگیرید که در ادامه نیز به آن می پردازیم.

ملزومات سابلیمیشن

دستگاه پرینتر جوهر افشان : برای این نوع چاپ بهتر است از پرینترهایی که تعداد رنگ بالاتری دارند استفاده کنید زیرا عکس هایی که افراد برای چاپ انتخاب می کنند دارای طیف گسترده ای از رنگ هستند پس برای زیبایی هر چه بیشتر این نوع پرینترها مناسب ترند و اما درمورد نوع کاغذ آن حتما در هنگام تهیه به نوع کاغذهایی که به واسطه دستگاه قابل چاپ هستند دقت کنید.

کاغذ سابلیمیشن: کار اصلی این مورد انتقال جوهر چاپ شده روی آن به جسم آماده شده برای انجام چاپ هست و به همین علت یعنی بابت نوع کاری که انجام می دهد به آن کاغذ ترانسفر نیز گفته می شود که در واقع در فارسی به معنی و مفهوم انتقال دهنده می باشد. در بازار امروز از دو نوع کاغذ سابلیمیشن معمولی و دیگری کاغذ سابلیمیشن کره ای استفاده می شود که اولی دارای رنگ روشن و تقریبا سفید است در حالی که کاغذ کره ای دارای رنگ کدر و تقریبا کرم رنگ است. قیمت کاغذ سابلیمیشن کره ای کمی بالاتر می باشد که به دلیل انتقال فوق العاده بیشتر رنگ است یعنی در واقع تقریبا ۹۰ درصد رنگی که روی آن چاپ شده را به جسم منتقل می کند.

جوهر : دو نوع از جوهر سابلیمیشن به کشور واردات می شود که کره ای و چینی هستند البته به علت قیمت بالا برخی شرکت ها از جوهر ایرانی استفاده می کنند که کیفیت قابل قبول دارند و بعد از چاپ نیز قابل شست و شو می باشند.

چسب نسوز : برای فیکس کردن کاغذ چاپ روی جسمی که آماده چاپ شده است باید از چسبی استفاده شود که در حرارت بالا نسوزد زیرا دلیل اصلی انتقال رنگ حرارت بسیار بالایی است که در مرحله آخر به کاغذ و جسم می دهیم. این نوع چسب ها به رنگ مسی و با عرض های مختلف در بازار پیدا می شوند.

بعد از توضیح این موارد باید بگوییم در آخر به وسیله دستگاه حرارتی با فشار بالا کاغذ روی جسم پرس شده تا چاپ انجام گیرد به همین دلیل به این نوع چاپ، چاپ حرارتی نیز می گویند.

برای انجام خدمات چاپ سابلیمیشن به صورت سفارش تک و عمده با ما تماس بگیرید.